Інтерв’ю

Кролевчанин Мирослав Бур став переможцем конкурсу Малої академії наук

Днями стало відомо, що учень Кролевецької спеціалізованої школи № 1, відомий у Кролевці еко-активіст Мирослав Бур піднявся ще на один щабель у своїй науковій діяльності і посів ІІІ місце на третьому (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН (відділення екології та аграрних наук, секція – агрономія). Юнак розповів керівнику нашого видання Світлані Краснопольській про свою наукову діяльність, результат дослідної роботи та про плани на майбутнє.

– Доброго Дня, Мирославе! З чого розпочалася твоя наукова діяльність?

– Моя наукова діяльність розпочалася ще в 2019 році, коли я вперше дізнався про Малу академію наук України та можливості які вони надають. Після того, я міг лише мріяти про те, аби написати успішну роботу та поїхати представляти мою область, рідний Кролевець у Києві.

– Якою була твоя перша наукова робота?

– Моя перша наукова робота була написана ще в тому ж році. Вона стосувалася дослідження грунту Кролевецького полігону ТПВ на вміст важких металів. Проте великого успіху вона не мала, я не зміг пройти навіть обласну сертифікацію. Я не розчарувався, не опустив руки та вирішив підкорити журі своєю роботою у наступному році.

– Що передувало перемозі на конкурсі МАН?

– У листопаді я став фіналістом програми “Science Mentoring” від ГО “UkrTeenScience”, яка надала мені ментора та супроводжувала мене на всіх етапах написання роботи. Цьогоріч, я разом із моїм куратором Олександром Розановим, студентом І курсу КНУ ім.Т.Г. Шевченка за спеціальністю “Екологія” написали роботу під назвою “Дослідження росту та розвитку Phaseolus vulgaris в умовах забруднення ґрунту важкими металами” та змогли захистити її на обласному рівні, де отримали перше місце, та на Всеукраїнському, де посіли ІІІ місце.

– У чому полягає дана наукова робота?

– Результати нашої роботи довели, що ґрунт з-під Кролевецького полігону ТПВ має виражений негативний вплив на рослини виду Phaseolus vulgaris (квасоля звичайна) та несе потенційну загрозу оточуючим. А також, те, що полігон не відповідає чинним нормам збереження твердих побутових відходів, що спричиняє значне забруднення довкілля.

– Що для тебе означає перемога у Всеукраїнському конкурсі і які в тебе плани на майбутню наукову діяльність?

Перемога на Всеукраїнському етапі допомогла мені остаточно визначитися з майбутньою професією – агроном-селекціонер, додала нових сил та мотивації й надалі працювати у науковій сфері. Над наступною своєю роботою я вже працюю, але це наразі не для розголосу.

– Дякую тобі за спілкування і успіхів в науці, і в житті!

– Щиро дякую!

 

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button