Податки

У Кролевецькій громаді зміниться єдиний податок

На першому пленарному засіданні дев’ятої сесії Кролевецької міської ради було прийняте рішення “Про єдиний податок”, затверджені елементи якого будуть застосовуватися до фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб у місті та селах Кролевецької територіальної громади з 1 січня 2022 року.

Відповідно до прийнятого рішення, на території Кролевецької міської ради (Кролевецької міської
територіальної громади) фіксовані ставки єдиного податку становлять для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку у розмірі 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року. Якщо, згідно Бюджетної декларації на 2022-2024 роки, з січня 2022 року прожитковий мінімум буде 2481 грн, то відповідно єдиний податок для ФОП І групи становитиме 248,1 гривень.

2) для другої групи платників єдиного податку – 13 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. Це, відповідно, становитиме 322,53 гривні.

Зазначимо, що єдиний податок і єдиний соціальний внесок не варто плутати і останній (ЄСВ) з 1 грудня 2021 року зросте і становитиме 1430 гривень.

Нагадаємо, що єдиний податок (ЄП) є місцевим податком, що встановлюється Кролевецькою міською радою (Кролевецькою міською територіальною громадою), кошти від якого зараховуються до бюджету Кролевецької міської територіальної громади. За даними міськради, станом на 1 липня 2021 року єдиного податку до загального фонду бюджету надійшло понад 11 млн. гривень – це надходження від сплати ЄП від фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб та сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Детальніше з затвердженими Елементами єдиного податку на території Кролевецької громади можна ознайомитися на офіційному сайті Кролевецької міської ради.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button