СвяткуванняФестиваль

У Кролевці стартував Міжнародний літературно-мистецький фестиваль “Кролевецькі рушники”

Сьогодні, 17 вересня, у Кролевці розпочався триденний фестиваль “Кролевецькі рушники”, якому виповнилося 25 років.

На подвір’ї музею Кролевецького ткацтва зустрічали гостей усі Берегині Міжнародного фестивалю різних років, які посміхалися нам із світлин, зі створеної Алеї Берегинь. Ціла плеяда зірок, поетес, співачок, культурних діячок, майстринь, ткаль, носіїв нематеріальної культурної спадщини “кролевецьке переборне ткацтво”, всі знані, імениті, більш ніж достойні найважливішого звання Кролевеччини – “Берегиня”!

До гостей свята звернулися керівники громади та району, Департаменту культури і туризму Сумської ОДА, благословив дійство архієпископ Конотопський та Глухівський Роман.

Про заснування фестивалю, про безкраї таланти рідної землі, зі всією щирістю розповів беззмінний Голова організаціного комітету фестивалю, поет, художник та наш земляк Михайло Шевченко, а також наша фестивальна землячка, жінка, яка є і Берегинею, і символом фестивалю, народна артистка України, професорка Київської національної консерваторії Євдокія Колесник.

Також, виступила перед земляками і одна із трьох засновників фестивалю “Кролевецькі рушники”, який розпочав свою величну ходу у 1995 році, його Берегиня, його духовна мати, яка протягом більш ніж 25 років очолювала відділ культури і туризму Кролевецької РДА, заслужений працівник культури України Валентина Зенченко. Вона передала вітання практично з усіх куточків світу, з яких до неї надходять від земляків вітальні слова і листівки. Відкрила присутнім ще один талант уроджениці Кролевецького краю, відомої в Кролевці лікарки – Галини Марандюк. Хоч родина лікарів і виїхала з Кролевця, проте не забули про рідну землю, про фестиваль, про своє коріння і Галина Миколаївна через Валентину Борисівну передала до краєзнавчого музею Кролевця власноруч вишиту картину.

\

Гучно зазвучали сурми Міжнародного літературно-мистецького фестивалю, замайоріли червоними вогнями рушники, заспівали щирих українських пісень, закружляли в танці і торжественно відкрили для всіх нас обійми фестивалю працівники Центру культури, відділу культури, хореографічні колективи мистецької школи, численні гості та всі, хто разом з нами крокуватиме цими вихідними святковою Кролевеччиною!

 

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button