Агросектор

На Сумщині зростають ціни на закупівлю свиней

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 22 – 28 серпня 2022 року: 67-68 грн/кг на свиней живою вагою, – йдеться у повідомленні пресслужби Асоціації.

Прогнозується, що ціна на свиней знову зросте до 67-68 грн/кг.

Від початку війни ціни на свиней в Україні збільшилися на понад 50%, ріст цін на свиней відбувається з одночасним падінням цін на корми в Україні. Через дефіцит свиней, висока ціна, очевидно, збережеться у довгостроковій перспективі. Спад поголівʼя свиней вдастся зупинити лише на літо 2023 року. Реалізація програми “Нове свинарство 2025” могла ще в минулі роки збільшити внутрішнє споживання зернових до 10 млн тонн та з мʼясною галуззю створювати 6 млрд євро доданої вартості щороку. Через зниження цін на корми, собівартість свиней в Україні складає вже менше 30 грн/кг, – зазначають в Асоціації

За результатами моніторингу Департаменту АПР в Сумській області закупівельні ціни на свиней з ПДВ, станом на 15.08.2022 в середньому становили 67,50 грн./кг, що на 8% більше порівняно з попереднім тижнем.

Довідково: Світові ціни на свинину виросли на понад 50% в 2 кварталі 2022 року, тільки через подорожчання кормів у світі. Свинина з України могла б зайняти своє місце в глобальному ринку і простимулювати розвиток мʼясної галузі і свинарства України.

На німецькій біржі VEZG ціна на наступний тиждень на напівтуші кондиційних свиней ще зросла до 2 євро/кг (73,9 грн/кг), на напівтуші свиноматок до 1,11 євро/кг (41 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

 

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button