Covid-19

На Конотопщині, за тиждень, майже вдвічі збільшилась кількість захворілих на коронавірус

За минулий тиждень, з 19 по 25 вересня, у Конотопському районі виявлено 474 новиї випадків захворювання на Covid-19. Про це інформують у ДУ “Сумский обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ”.

У порівнянні з попереднім тижнем (253 випадки) за відповідний період майже вдвічі збільшилась кількість захворілих.

У розрізі громад Конотопщини найбільше захворілих за тиждень у Конотопькій МТГ – 163 особи, у Путивльській МТГ – 117 осіб, у Буринській МТГ – 76, у Кролевецькій МТГ – 73, у Попівській ОТГ – 29, у Новослобідській ОТГ – 10 та 6 осіб у Дубов’язівській ОТГ. Нових випадків не зафіксовано у Бочечківській ОТГ.

За тиждень від уселаднення коронавірусної хвороби померло три особи у Буринській, Конотопській та Попівській громадах.

Як відомо, нині на Конотопщині переважає штам Омікрон, як і по всій Україні. Новий омікрон викликає менш важкий перебіг хвороби, ніж попередні штами, протікає досить м’яко, нагадуючи звичайні респіраторні інфекції, але водночас – ще більш заразний.

Типових симптомів, за якими можна було б здогадатися, що людина захворіла саме на омікрон, немає. Це раніше зникнення нюху або зміна смакових відчуттів з великою ймовірністю вказувало на коронавірус. Нині – це катаральні явища, тобто симптоми, які спостерігається при ураженні верхніх дихальних шляхів. А саме: нежить, біль у горлі, а якщо кашель, то поверховий. Нинішній вірус нижні дихальні шляхи, легені не вражає, а якщо це й трапляється, то – рідко. Тобто пневмоній, гострої дихальної недостатності майже не спостерігається, сатурація залишається в межах норми. Серед інших симптомів: висока температура – 38 градусів і вище перші 3-4 дні, слабкість, головний біль, біль у м’язах.

Нагадуємо, що в Конотопському районі триває кампанія з вакцинації. Отримавши щеплення, людина, навіть якщо і захворіє, то перенесе хворобу легше: швидше за все вона не потребуватиме кисневої терапії та не потрапить до лікарні.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button