Конкурс

Оголошено переможців першого відеоконкурсу «Відомі конотопці»

У Конотопі вперше, за ініціативи відділу КМР у справах молоді та спорту, відбувся конкурс відеоробіт «Відомі Конотопці».

Як повідомили в Конотопській міській раді, визначення переможців відбувалось у два етапи: онлайн-голосування (з 24.10 – 30.10) та експертне оцінювання членами журі (28.10), в номінаціях за віковими категоріями: 12-18 років та від 18 років.

Загальна оцінка встановлювалась шляхом сумування балів оцінок журі та балів за глядацьке голосування.

Так, у категорії 12-18 років журі відзначило роботи: «Ніжинський полковник Григорій Гуляницький – герой Конотопа» (86,33 бала); «Відомі українці нашого краю» (Ігор Лисий) (81,60); про журналіста та радіо – та телеведучого Олександра Ковальова (77,66).

У категорії від 18 років: «Микола Матвійчук: творчість для добра й любові» (77,77); «Туристські стежки Валерія Малявчика» (75,00); «Подвижник конотопського краєзнавства» (Іван Лисий) (72,00).

Глядачі найбільшу кількість вподобайок, що були перераховані в бали, поставили роботам у категорії 12-18 років: «Олександр Лазаревський – невтомний дослідник української старовини» (26,10); про журналіста та радіо – та телеведучого Олександра Ковальова (13,84), «Відомі українці нашого краю» (Ігор Лисий) (7,24).

У категорії від 18 років: відеороботи “Війна” (4,7), “Марина Анцибор – чотириразова учасниця Олімпіад” (3,72) «Туристські стежки Валерія Малявчика» (2,96).

Найбільшу кількість перегляді за тиждень голосування набрали 2 відео: про Олександра Ковальова (17 725) та про Марину Анцибор (17 539), – зазначили в міськраді 

Приз глядацьких симпатій отримають:

  • У категорії 12-18 років: Дар’я Безкровна, учениця 9 класу Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10.
  • У категорії від 18 років: гурт «Kolo_dvoh» Конотопського міського центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» (керівник – Денис Поліщук)

 Переможцями, за підсумками загальної оцінки, визнані:

  •  У категорії 12-18 років:

І місце – Дар’я Безкровна, учениця 9 класу Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 з відеороботою «Олександр Лазаревський – невтомний дослідник української старовини»;

ІІ місце – Мирослава Сизон, учениця 8-Б класу Конотопської загальноосвітньої школи №7 імені Григорія Гуляницького з відеороботою про журналіста та радіо – та телеведучого Олександра Ковальова

ІІІ місце – Вікторія Шапка, Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №11 Ніжинської міської ради Чернігівської області, 7 клас. Анастасія Бібік, Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області, 7 клас, з роботою «Ніжинський полковник Григорій Гуляницький – герой Конотопа».

  •  у категорії від 18 років:

І місце – Наталія Нікашкіна, педагог-організатор Конотопської спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ступенів №2 Конотопської міської ради Сумської області та учасники освітнього процесу СШ №2 з роботою «Микола Матвійчук: творчість для добра й любові»;

ІІ місце – Дар’я Вандоляк, Конотопська Станція юних туристів, з роботою «Туристські стежки Валерія Малявчика»;

ІІІ місце – Дарина Коваль, Конотопська Станція юних туристів. «Подвижник конотопського краєзнавства» (Іван Лисий).

Як прокоментувала конкурс заступниця головного редактора газети «Україна Молода», член журі Валентина Самченко: «Конкурс іміджевого відео “Відомі конотопці” представляє людей з минулого і сьогодення, які важливі для міста та Конотопської громади, немало з яких важливістю своїх досягнень стали в один ряд з достойниками всієї України, Європи та навіть усього світу. У проєкті поєднуються різні сфери: історія, культура, освіта, спорт – і це створює розуміння контекстів, в яких живе Конотоп не одну сотню літ.

Відеороботи створювали не професійні режисери й оператори, тому особисто мої оцінки були не нижче 7 за 10-бальною шкалою. Хочу, щоб оцінювання жодного з авторів 13 представлених відео не позбавило бажання надалі цікавитися надзвичайними людьми і нести про них інформацію іншим. Із загальних порад учасникам конкурсу: не варто на перше місце у сюжетах ставити біографічні дані – вони потрібні, але є тлом прагнень та дій людей.
Одним з моїх фаворитів стала робота про Григорія Гуляницького, яку підсилила згадка про полковника ЗСУ, Героя України Дмитра Кащенка. Дещо вибивається із визначених ще до повномасштабної війни вимог до учасників конкурсу представлена пісня. Однак і вона є демонстрацією збірного образу конотопців, які у воєнному 2022 році достойно чинять опір московитам, як свого часу робили це містяни під проводом Івана Виговського.

«Конкурс іміджевого відео “Відомі Конотопці” однозначно сприяв приверненню уваги місцевої молоді до видатних містян і дослідженню їх здобутків. Організатори конкурсу не обмежували авторів у виборі персоналій. Тому у відеороликах презентувалися як відомі історичні постаті: Гуляницький, Лазаревський, Малевич, так і видатні діячі сучасності – письменники, спортсмени, журналісти, громадські діячі.
Як медійниця, я, перш за все, звертала увагу на засоби і способи подачі інформації. А саме – підбір та естетичне поєднання графічних матеріалів, якість відеозйомки, звуку, прийоми монтажу. Більшість відео мали формат презентацій та інтерв’ю. Проте були й такі, які, окрім традиційних прийомів, порадували динамічними стендапами, цікавими “живими” локаціями та свіжим поглядом на життя відомих конотопців.
Конкурс “Відомі Конотопці” цьогоріч проводився вперше. Саме тому формат та вимоги до іміджевих відео мають бути прописані чіткіше. Мова про критерії вибору героїв відео, хронометраж, відсоток власної та запозиченої зйомки, форматність біографічних даних. Це дозволить членам журі дати більш об’єктивну оцінку робіт, які подаються. Але конкурс однозначно вартий того, щоб стати для міста Конотоп традиційним. Дуже хочу, щоб наступного разу в іміджевих відео чільне місце посіли розповіді про героїчних захисників України та тих, хто всіляко наближав перемогу, невтомно працюючи кожен на своєму місці, – сказала у свою чергу, журналіст-медійник, член журі Ольга Тарасенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button