Досягнення

Тренер Дмитро Бочаров з Кролевця підготував чемпіонку світу з джиу-джитсу

Нещодавно, у Абу-Дабі (ОАЕ) відбувся чемпіонат світу з джиу-джитсу, в якому взяли участь понад 6000 спортсменів. Сумщину представляла Валерія Нешкова з Шостки.

“Підготовка до участі у чемпіонаті світу проходила під час повномасштабного вторгнення росії та в умовах часткової окупації. Ми намагалися максимально ефективно організувати тренувальний процес, кілька разів брали участь у тренуваннях на професійних аренах у Києві, але поїздку на чемпіонат Європи, яка проходила в Греції у травні цього року, на жаль, довелося відмінити. Не дивлячись на те, що тренувальний процес у перші місяці війни доводилось відкладати, бо існувала небезпека через дії агресора, наполегливість Валерії, її працьовитість, дали омріяний результат – “золото” на чемпіонаті світу з джиу-джитсу”, – розповідає тренер спортсменки Дмитро Бочаров.

Валерія Нешкова розпочала свої тренування з 6 років. Зараз їй 15-ть і вона є чемпіонкою Європи, багато разів завойовувала першість на Всеукраїнських змаганнях, а тепер досягла вершини своєї юніорської спортивної кар’єри і стала чемпіонкою світу з джиу-джитсу, перемігши представниць одних із найсильниших світових шкіл з даного виду спорту: Греції, Ізраїля та господарів чемпіонату – Об’єднаних Арабських Еміратів. Вона планує й надалі займатися спортом і поступово переходити у Великий спорт, а потім мріє стати тренером з джиу-джитсу.

“Титулованіть наших спортсменів, які є чемпіонами Україні, Європи, а тепер і світу дає нам абсолютне право вважати Сумщину – центром потужного розвитку бразильського джиу-джитсу! Потрібно й надалі підтримуватиму талановиту молодь, адже саме завдяки таким цілеспрямованим людям, як Валерія, Україну знають, чують її гімн та бачать її кольори. Це неймовірно потужний результат для Сумщини”, – прокоментував нашоум виданню перемогу дівчини голова Сумської обласної федерації джиу-джитсу Олександр Слюсар

Сьогодні на Сумщині бразильське джиу-джитсу викладають лише у місті Шостка, де окрім Дмитра Бочарова працює ще один тренер, але, за словами голови федерації та головного тренера, вже напрацьовано кілька проєктів для більшого охоплення бажаючих стати джитсерами. Зокрема є амбітні плани про стоврення академії джиу-джитсу та видновлення роботи секцій у інших населених пунктах. Також, напрацьовуються шляхи співпраці з Всесвітніми організаціями джитсерів і тоді у мешанців півночі Сумщини з’явиться можливість тренуватися разом з “чорними поясами” бразильського джиу-джитсу. Їх ініціативу підтримує і депутат Сумської обласної ради від Шосткинщини Олексій Романько, який всіляко сприяє підготовці як дзюдоїстів, так і джитсерів Шосткинської громади.

У Шостці є спортсмени, якими треба пишатися. Валерія Нешкова – саме такий приклад. Це важливий результат не лише для Шостки, а й всієї України. Вдячний нашим захисникам, завдяки яким у наших дітей є можливість тренуватись, виступати на змаганнях, захищати спортивну честь міста, області, країни. Зі свого боку завжди докладатиму максимум зусиль, щоб спорт на Сумщині розвивався, – сказав Олексій Романько.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button