ПідприємництвоСпоживач

За виготовлення напівфабрикатів в гаражі підприємець сплатить понад 260 тис грн штрафу

Як повідомили в ГУ Держпродспоживслужби Сумщини, у липні 2020 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшла заява від споживача про те, що останнім були придбані млинці з куркою та грибами, виробництва ФОП Бондаренко С.І. та при розпакуванні яких було відчутно неприємний запах.

Окрім того, споживач повідомив, що прибувши за адресою потужності виробника ним було з’ясовано, що приміщення, в якому виробляються напівфабрикати знаходиться в антисанітарійному стані.

На підставі поданого звернення, спеціалістами Головного управління проведено позапланову перевірку за адресою потужності (приватного гаражу) виробника, за результатами якої були виявлені порушення загальних гігієнічних вимог, що вказують на повну незахищеність харчових продуктів від забруднення під час переробки та обігу.

Одночасно, з метою проведення мікробіологічних випробувань, спеціалістами Головного управління були відібрані зразки напівфабрикатів та передані до Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

За результатами лабораторних досліджень відібраних зразків харчових продуктів було виявлено бактеріальне забруднення та наявність шкідливих мікроорганізмів у пельменях та рибних котлетах», – зазначають в Держпродспоживслужбі

За даним фактом інспекторами було видано припис про усунення порушення законодавства про харчові продукти та корми та з урахуванням наявності загрози для життя та здоров’я споживачів винесено рішення про припинення виробництва та обігу харчових продуктів у приватному гаражі Бондаренко С.І.

Проте, замість виконання рішення про припинення виробництва та усунення порушень згідно припису оператор ринку розпочав створювати перешкоди співробітникам Головного управління.

У зв’язку з невиконанням оператором ринку зазначеного рішення та продовження виробництва харчових продуктів в антисанітарних умовах, невжиття заходів щодо вилучення з обігу харчових продуктів, де в ході експертизи було виявлено бактеріальне забруднення, до оператора ринку було застосовано штрафні санкції в розмірі 200 000 грн.

Не погодившись із застосованими штрафними санкціями, ФОП Бондаренко С.І. звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом щодо визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу. Його інтереси взялася захищати сумновідома аудиторська компанія, яка пропонує суб’єктам господарювання за досить суттєву винагороду захист від перевірок Держпродспоживслужби, – розповідають в управлінні

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 15 березня 2021 року у задоволенні позову відмовлено. Не погодившись із таким рішенням була подана апеляційна скарга до Другого апеляційного адміністративного суду. Однак представниками Головного управління в апеляційній інстанції було доведено законність та обґрунтованість застосованих штрафних санкцій та постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 06.07.2021 по справі № 480/8949/20 було визнано законним застосування штрафних санкцій в розмірі 200 тис. грн. за продовження виробництва харчових продуктів в антисанітарних умовах.

Станом на 20.07.2021 року ФОП Бондаренко С.І. не вжив жодних заходів щодо виконання припису та усунення виявлених спеціалістами Головного управління порушень під час виробництва харчових напівфабрикатів. За систематичні порушення законодавства у сфері безпечності харчових продуктів до даної особи було винесено три постанови про застосування штрафних санкцій в сукупному розмірі 263 338 грн», – додали в Держпродспоживслужбі.

Всі постанови Головного управління набрали законної сили та передані до органів державної виконавчої служби для примусового виконання.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button