Мисливське господарство

7 серпня на Сумщині стартує сезону полювання на пернату дичину

У суботу, 7 серпня, у мисливських угіддях підвідомчих підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства відкривається сезон полювання на пернату дичину. Про це повідомляють в пресслужбі ОУЛМГ Сумщини.

Перший постріл можна буде зробити в день відкриття о 18.00 годині.

Тривалість сезону залежить від виду пернатої дичини: на деяких пернатих останній день полювання – 31 жовтня, а на деяких можна буде полювати навіть до кінця грудня.

«Щоб з категорії мисливців не потрапити до категорії браконьєрів, треба спершу підготувати необхідні документи», -наголошують в обласному управлінні

Під час полювання мисливець зобов’язаний мати при собі наступні документи:

 • державне посвідчення мисливця,
 • контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на поточний сезон,
 • дозвіл на відстріл пернатої дичини (відстрільна картка) та дозвіл на носіння і зберігання зброї,
 • за наявності мисливської собаки − паспорт на мисливську собаку.

Вартість сезонної та разової відстрільних карток визначається користувачем мисливських угідь, тобто держлісгоспами Конотопщини.

Ті, хто придбав картку, в обов’язковому порядку перед початком полювання повинні зареєструватися у єгеря обходу.

Особливості полювання:

 • Полювати дозволено по середах, суботах і неділях, в четвер можуть виходити на полювання виключно власники лягавих собак.
 • Денна норма відстрілу дичини для кожного мисливця становить: 5 качок, 6 лисок, 10 куликів, 10 голубів, 15 перепілок, 2 норців.
 • Заборонено добувати водяних курочок, і пастушків, оскільки ці птахи занесені до Червоної книги України.
 • Не можна стріляти з човна стоячи. Постріл можна робити тільки з положення сидячи. При цьому в човні має перебувати не більше двох осіб і сидіти вони повинні спиною один до одного.
 • Категорично забороняється полювати на неприбраних полях, де ростуть кукурудза і соняшник, полювання на дичину, яка знаходиться на поверхні води, стрілянина по зарослях.
 • При переїзді на інше місце полювання вогнепальна зброя повинна розряджатися і зачохлюватися.
 • Не варто забувати, що полювати на пернату дичину дозволяється тільки в світлий час доби. Не пізніше, ніж за годину до заходу сонця, і не раніше, ніж за годину до його сходу.

В ОУЛМГ звертають особливу увагу мисливців області на суворе дотримання заборон щодо ведення полювань. До порушників застосовуватимуться відповідні міри впливу, визначені чинним законодавством України.

Попереджаємо, що впродовж сезону полювання в мисливських угіддях діятимуть рейдові бригади по здійсненню контролю за дотриманням мисливцями правил полювання», – зазначають лісівники.

Не забувайте, що незаконний видобуток лебедя обійдеться у 4000 грн. за одну голову, гусака і фазана необхідно буде сплатити по 2 тис. грн. За качку, перепела та голуба доведеться викласти по 1 тис. грн. У додаток штрафи за порушення правил, розмір яких коливається від 102 грн. до 1 020 грн.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button