Подія

Нащадки Кочубея відкрили культурно-просвітницький простір у Ярославці, на Кролевеччині

Цього літа Кролевеччина гучно заявила про себе численими культурно-мистецькими дійствами: дні села пройшли в кожному старостинському окрузі, широке відзначення Дня Молоді, Івана Купала, храмових свят у мікрорайонах міста, Дня Прапора та 30-річниці Незалежності України.

Проте особлива увага мешканців громади та гостей Кролевеччини була прикута до громадських ініціатив, які знаходили підтримку у спонсорів та меценатів, різних організацій та реалізовувалися за рахунок грантових коштів міжнародних партнерів. Зокрема, два культурно-мистецьких проєкта реалізовано на Кролевеччині відповідно до проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні: “Рок на селі” у Алтинівці та цими вихідними відбулося відкриття “Культурно-мистецького простору Кочубеївський парк в Ярославці”.

Так, 22 серпня, до Ярославецького парку прибули почесні гості – прямі нащадки Кочубеїв, які понад 230 років володіли даною територію, а нині проживають у Брюселі (Бельгія), брат та сестра Анна Василівна та Петро Васильович, а також Сандра. Саме їм було надано право урочистим перерізанням стрічки відкрити закладений ще в 17 столітті парк, надавши йому можливість оновитися і запрацювати, як культурно-просвітницький простір.

Перед присутніми виступив один із ініціаторів відновлення Кочубеївської спадщини, уродженець села Тулиголове, а в душі справжній ярославчанин Олексій Рекун. У його словах звучало багато слів подяки до своїх однодумців, до всіх, хто допомагав з темного, заросшого лісу робити мальовничу галявину, де закипить життя. Їх, до слова, в одну із безлічі толок було до 90 чоловік, а для громадської ініціативи на селі, погодьтеся – не мало.

“Завдяки усім людям, які у свій вільний час, разом з дітьми, онуками, з косами, граблями, бензопилами розчищали парк, вивозили гори сміття, облаштовували територію, у Ярославця з’явився шанс не піти в небуття, як інші села. Хто не міг особисто допомогти, надавали спонсорську допомогу. Вдячний керівництву Кролевецької територіальної громади, відділу культури, депутату Сумської обласної ради Олександру Слюсарю, який вже не вперше йде нам на зустріч і по мірі своїх можливостей завжди підтримує людей громади. Також, особлива подяка Олександру Іллєнку за допомогу в організації урочистої частини, Володимиру Кандибі, нашому земляку, який постійно вболіває за свою малу Батьківщину і завжди готовий підставити плече. Спасибі Британській Раді, яка дає нам такі можливості, відчувати, бачити, як громадські ініціативи втілюються в життя”, – сказав Олесій Рекун.

Також, зі сцени звернулися до людей депутат Кролевецької міської ради від ПП “Слуга Народу” Дмитро Бочаров, менеджер проєкту “Культурно-мистецький простір Кочубеївського парку в Ярославці” Тетяна Рекун, поет-краєзнавець, автор книги “Ярославецько-повстанська республіка” Анатолій Бойко, краєзнавці-дослідники села Дубовичі Леся Іванченко та Леонід Проценко, поет, вчитель з Сум Андрій Соколенко та староста села Євгеній Василько.

У програмі святкування були передбачені розваги для дітлахів, з професійним аніматором, для старших гостей – виступи колективів “Ярославна”, “Чудо-яблунька” з Кролевця, аматорів сцени із Алтинівки, виконавиці Аліни Коваленко. Перехоплювали подих номери Стронгменів з Шостки Олександра Попова та Олександра Шевеля. Їх сила та вміння вразили глядачів. Родзинками свята стали гурт “Kresh” та кавер-бенд “Пітер”.

На красивій галявині виставлялися картини художників, чувся дитячий сміх та українські пісні, сидіннями слугували запашні тюки сіна, пахло кавою та солодким медом, підігравали апетит аромати смаженого м’яса, зібралися дорогі гості. І це лише початок на шляху відродження Кролевеччини, кожного села, адже коли ми вшановуємо гідно наших предків, до нас повертається сторицею.

І як сказала ведуча свята Анастасія Зенченко, Ярославецький парк стане улюбленим місцем дітей та дорослих, де буде збиратися гучними компаніями молодь, призначатимуть побачення закохані, справлятимуть весілля, відпочиватимуть сімейні пари, та насолоджуватимуться теплими літніми вечорами, сидячи на лавках, люди літнього віку. Вона дозволила кожному поринути в багатющу історію села Ярославець, щоб максимально точно відтворити епоху славних Кочубеїв, закріпити в пам’яті присутніх надзвичайну важливість відновлення даного парку.

Фотограф: Тетяна Говійна

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button