Наука

Талановитий кролевчанин розповів, як «GENIUS Olympiad» змінила його життя

У малій академії наук діляться досвідом минулорічних учасників «GENIUS Olympiad». І свою історію розповів кролевчанин, учень Кролевецької СШ № 1 Мирослав Бур.

Серед категорій олімпіади Мирослав вибрав «Креативне письмо». Він написав прозовий твір «Save the energy for your children» («Збережи енергію для своїх дітей») та відзняв його відеопрезентацію.

Через постаті головних героїв і їхні дії хлопець передав занепокоєння глобальним потеплінням і його наслідками для людства. Оповідь ведеться від імені 13-річної Агнети. Вона змальовує життя людей після Чорних часів, коли кліматична криза сягнула апогею та призвела до величезних людських втрат, – зазначають у МАН.

У творі Мирослав поступово переходить від опису суворих реалій навчання посеред розпеченої, сухої землі до розповіді про життя людей на зруйнованій планеті загалом. Під час уроку Агнета дізнається всю правду про кліматичну кризу, байдужість людей, бездіяльність влади та впадає у відчай. Твір завершується сценою сімейної вечері, під час якої Агнета запитала батьків про те, що довгий час її хвилювало: чому ж люди не залишили енергії для життя на землі?

Перемога в конкурсі допомогла Мирославу впевнитися в тому, що його майбутнє пов’язане з охороною довкілля.

«Я роблю все, що в моїх силах, аби зберегти природу, і отримую від цього задоволення. Ми всім під’їздом сортуємо сміття, я перейшов на вегетаріанське харчування та веду активну екологічну діяльність у місті. Завдяки моїй участі в олімпіаді молодіжна наукова організація «UkrTeenScience» запросила мене до співпраці та розвитку української учнівської науки. Нещодавно ми запустили проєкт «Science Mentoring», мета якого — допомагати талановитим учням України писати наукові роботи та захищати їх на всеукраїнських і міжнародних заходах, – розповів юний науковець.

На своєму досвіді Мирослав Бур впевнився в тому, що головне – це ніколи не здаватися та завжди пробувати нове.

Уперше я подав роботу — тоді ще ідею розробки екологічної комп’ютерної гри — на розгляд нацколегії «GENIUS Olympiad» у 2019-му. Був радий, що ідею оцінили та запропонували представити на міжнародному рівні. Хоча нью-йоркські судді із секції науки не погодили подальшу участь у конкурсі, я не полишав надії вибороти медаль на світовому рівні. Наступного року я проаналізував досвід 2019-го та спробував себе у креативному письмі. І став міжнародним срібним призером!, – ділиться історією успіху Мирослав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button