Історія

У Конотопі вирішили змінити дату святкування Дня міста

Про це говорили на засіданні робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Конотопській міській раді 21 липня під головуванням першої заступниці міського голови Людмили Ігнатенко, – повідомляють у міській раді.

Як відомо, загальноприйнятою практикою в країнах пострадянського простору було відзначення Днів міст, сіл та селищ в день звільнення населених пунктів від нацистських загарбників, без прив’язки до дня їх заснування. Конотоп не став винятком, тому тривалий час конотопці святкували День народження міста саме 6 вересня, – розповіли на засіданні

Враховуючи вимоги сьогодення вирішено відійти від радянської спадщини та змінити дату відзначення Дня міста Конотоп.

Для цього робочою групою, у складі якої історики, краєзнавці, представники громадськості міста, запропоновано розглянути кілька варіантів визначення такої дати: вона може бути пов’язана з перемогою над московитами в Конотопській битві в липні 1659 року, або ж з першою письмовою згадкою про Конотоп, що зафіксована жовтнем 1634 року.

Думка містян з цього питання буде врахована шляхом проведення громадського обговорення через електронне опитування.

Відійти від радянщини в назвах вулиць і провулків міста та сіл громади – ще одне питання, яке опрацьовує робоча група. Наразі більше сотні назв, що пов’язані з історією, культурою російської федерації та радянського минулого потребують перейменування. Таким вулицям та провулкам рекомендовано повернути історичну назву чи присвоїти імена почесних громадян міста, діячів та історичних постатей нашого краю, пов’язати з історією держави та подіями сьогодення, українськими діячами та військовими.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button