Історія

У Путивлі люди проти перейменування ліцеїв ім. Руднєва та Базими

Як повідомили у Путивльській міській раді, дане питання виникло у жовтні минулого року після рекомендацій робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при Сумській ОДА щодо перейменування Путивльського ліцею №1 ім. Р. Руднєва та Путивльського ліцею №2 ім. Г.Я. Базими шляхом прибирання у назвах імен осіб, які були військовими та іншими діячами часів радянського минулого

Далі до робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при виконавчому комітеті Путивльської міської ради у листопаді минулого року надійшли звернення колективів цих ліцеїв про незгоду з перейменування навчальних закладів.

З метою визначення громадської думки, за результатами засідання робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого при виконавчому комітеті Путивльської міської ради 8 грудня рекомендовано організувати та провести у громаді громадське обговорення, – зазначили у міськраді.

Тож мешканці Путивльської громади з 20.12.2022 по 04.01.2023 мали змогу узяти участь у громадських обговореннях та висловити власну думку шляхом заповнення спеціально розробленої Гугл-форми.

За отриманими результатами, у голосуванні взяли участь 474 особи, з них:

86,5% (410 осіб) висловилися проти перейменування;

9,1 % (43 особи) підтримали перейменування;

4,5 % (21 особа) не змогли визначитись.

На громадських слуханнях, що відбулися 4 січня виступали представники навчальних закладів, депутати, члени робочої групи та деякі активісти. Загальна думка однозначна – імена героїв-путивлян мають залишатись у назвах цих закладів. Адже Радік Руднєв – колишній учень школи, Григорій Базима – вчитель та директор школи, і вони разом з іншими партизанами за покликом сердець боронили Батьківщину від фашистів.

Такі постаті дуже важливі в пам’яті путивлян, і зараз на прикладі самовідданості героїв тих часів ведеться сучасне патріотичне виховання молодого покоління. За результатами проведеної роботи, опираючись на думку громадян, міська рада вважає за доцільне залишити у вищезгаданих шкільних закладах старі назви, про що буде проінформовано обласний орган влади, – підкреслили в міськраді

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button