Культура

Музей горюнської культури з Конотопщини внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини

Ще один елемент нематеріальної культурної спадщини із Сумщини, а саме Практика з охорони горюнської культури «Музеєм горюнської культури» в селі Нова Слобода Конотопського району Сумської області, відтепер в Національному переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Про це інформують у Сумській ОВА.

«Музей горюнської культури» займається охороною елементів нематеріальної культурної спадщини, що сьогодні включені в Регіональний перелік елементів НКС Сумської області: «Пісенна традиція села Линове» та «Говірка горюнів села Руднєве». Окрім того музей приділяє увагу охороні й інших елементів, що у комплексі складають традиційну культуру горюнів. Зокрема це відбувається через дослідження та популяризацію традиційної кухні, ремесел, відродження обрядів календарного циклу тощо. Дослідження та документування традиційної горюнської культури реалізується шляхом проведення експедицій в села Нова Слобода, Калищі, Сибилиця, Линове, Руднєве, Бунякине. У такий спосіб були зафіксовані дані щодо побуту та їжі горюнів.

Нагадаємо, «Музей горюнської культури» – відділ Комунального закладу Сумської обласної ради «Державний історико-культурний заповідник в м. Путивлі» було відкрито у 2017 році у селі Нова Слобода Конотопського району.

Його експозиція присвячена горюнам – маловідомій унікальній етнічній групі, що дивом збереглася на Сумщині (села Нова Слобода, Линове, Руднєве й інші). Загадкове походження, яскраві мовні, побутові відмінності, самобутні пісенні традиції вирізняють горюнів серед мешканців навколишніх сіл.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button