Суспільство

Біля половини жителів Сумщини відчувають тривожність і стрес

Під час заходів з нагоди Всесвітнього дня ментального здоров’я регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Жанна Сидоренко презентувала результати анкетування серед надавачів та отримувачів послуг з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, – інформують в Сумській ОВА.

За її словами, в рамках програми «Ти як?», яка впроваджується за ініціативи Першої леді Олени Зеленської відбулося масштабне анкетування серед надавачів та отримувачів послуг у сфері ментального здоров’я. На Сумщині опитування пройшли 6680 осіб.

«Анкетування показало, що молоде населення (від 18 років) відчуває невпевненість у завтрашньому дні, не розуміє, їм робити. Натомість люди старшого віку (понад 60 років) відчувають стрес і апатію. Найбільш тривожна категорія людей – жінки. І близько 50% жителів Сумщини переживають тривожність і стрес. Результати дуже схожі на загальноукраїнські результати опитування», – повідомила Жанна Сидоренко.

Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я дала кілька порад людям, які відчувають пригніченість, апатію тощо.

«Потрібно приділяти увагу своєму стану. Якщо відчуваєте занепокоєння, скористайтеся техніками самодопомоги, подихайте, зробіть вправу «метелик». Якщо спостерігаєте, що протягом тривалого часу ви не заспокоїлись, зверніться до психолога. Сьогодні також робота медичних закладів настроєна так, що в кожній громаді області є навчені сімейні лікарі, які спрямують їх до кваліфікованих спеціалістів, – зазначила вона. – Чого не варто робити, так це бігти в аптеку і скуповувати тонами заспокійливі ліки. Тільки лікар має призначати допомогу».

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button