Соціальний захист

На Сумщині офіційно представили представницю Уповноваженого ВР з прав людини Тетяну Мироненко

Сьогодні, 3 листопада Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець офіційно представив на Сумщині свою представницю Тетяну Мироненко. Цю посаду жінка обіймає з травня 2023 року. За цей час отримали понад 2 тисячі звернень про порушення прав людей, розповіла посадовиця, – пише Суспільне

За інформацією Тетяни Мироненко, наразі вони відкрили простір, куди можна звертатись, якщо вважаєте, що ваші права порушені.

Так, за 10 місяців 2023 року отримали 2153 звернення. Це втричі більше ніж за аналогічний період 2022-го. Найбільше скарг отримали з порушень громадянських та соціальних прав, розповіла посадовиця. “Приходять, на жаль, не розуміючи, що в деяких питаннях ми не можемо допомогти, там ми роз’яснюємо, але ми нікому не відмовляємо і робимо все, що можливо, щоб людям стало легше”, — пояснює Тетяна Мироненко.

За словами Дмитра Лубенця, регіональні представники будуть призначені у кожній області: “Мої представники обмежені у своїй діяльності тільки географічними розмірами відповідної території. Кожен мій представник в регіоні створює експертну раду з числа представників громадянського суспільства. Ми готові надавати свою підтримку”.

Серед питань, якими займається уповноважений, є і повернення полонених. До квітня 2023 року у Білопіллі, говорить міський голова Юрій Зарко, мали створити хаб для обміну цивільними полоненими, досі його немає. Очільник Білопілля задав питання Дмитру Лубінцю: “Були проведені ряд обмінів, я був членом контактної групи. Ми звільнили багато людей: Суми, Шостка Київ, Ірпінь, але перед черговим обміном закрили роботу групи. Зараз є напрацювання, є бажання. Чи можливо відновити роботу групи?”

Проблема ж не у вас, проблема в них. Станом на зараз, я можу публічно підтвердити інформацію, що в нас останній обмін фактично був десь 2,5 місяці тому. І тільки через небажання російської федерації продовжувати цю роботу у нас зараз така пауза. Так ми не сидимо на місці, є канали комунікації, через посередників”, — пояснив Дмитро Лубінець.

За потреби звертатись до представниці Уповноваженого ВР з прав людини на Сумщині можна у приміщенні Конгрес-центру у Сумах (вул. Покровська, 9/1, аудиторія 101 в робочі дні з 9-ї до 18-ї години). Або ж надсилати листи на пошту: myronenkot@ombudsman.gov.ua

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button