Медицина

У прикордоному селі Путивльщини пройшла акція «Шлях до здоров’я»

Днями спеціалісти Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб, спільно  із Путивльським відділенням, провели масовий медичний захід «Шлях до здоровя».

Захід був організований за підтримки  Путивльської  міської лікарні у співпраці з Червоним хрестом та відділення первинної медичної допомоги села Руднєве Путивльської міської лікарні, – зазначають у ДУ “Сумський обласний центр контролю та профілактики МОЗ”

Село Руднєве –  прикордонна території Сумщини, віддалене від обласного  центру, тому місцевим  жителям досить важко отримувати  медичну допомогу. Сумські лікарі під звуки вибухів, розбитою танками дорогою дістались до місця локації.

Для селян було надано ряд безкоштовних послуг, зокрема консультації лікаря  кардіолога із Сум, огляд сімейними лікарем, вимірювання артеріального тиску та сатурації, кардіограма та відвідвідувачі отримали консультації від лікарів-епідеміологів та лікарів-гігієністів, а також була можливість зробити щеплення від правцю та дифтерії.

Загалом близько 100 людей отримали консультації сумських лікарів та медичну допомогу.

Лікарі не лише надали можливість перевірити основні показники здоров’я, але й звернули особливу увагу на проблеми серцево-судинної системи. Головним учасником акції був лікар-кардіолог  Сумського обласного кардіологічного центру Олег Коршенюк, який  висвітлив  важливі аспекти профілактики та діагностики серцевих захворювань. Лікар  проводив консультації, вислуховував пацієнтів та рекомендував індивідуальні шляхи збереження серцевого здоров’я.

«Здоров’я серця є основним аспектом загального благополуччя людини. Наша задача  вчасно запобігти хворобам серця. Наша робота- це не лише лікування конкретних захворювань ,а й системна робота з профілактики та удосконалення загального стану серцево – судинної системи,спрямована на підтримку та поліпшення чкості життя пацієнтів», – сказав Олег Коршенюк.

Серед мешканців села Руднєве спеціалісти провели скринінгове анкетування для виявлення людей, які потребують обстеження на туберкульоз, вакцинального статусу та причин його відсутності.

У ході консультування, також було обстежено на санітарно – хімічні та мікробіологічні показники питну воду джерела «Циганівське» села Руднєве. Результати будуть повідомлені після проведення детального аналізу.

Такий інноваційний підхід  сумських медиків та лікарів Путивльщини  викликав позитивний відгук серед місцевого населення, забезпечуючи доступність медичних послуг тим, хто проживає в віддалених районах області.

«Захід не лише поліпшив здоров’я громадян, але й став важливим кроком у популяризації ідеї здорового способу життя серед населення. Такі виїзди дуже потрібні, адже тут проживає багато пенсіонерів ,  а самотужки добратися до Сум , практично неможливо,лише раз на тиждень ходить автобус. Люди відчули турботу та піклування зі сторони медиків і це чудова профілактика», – відмітив староста села Руднєве  Путивльської громади Сергій Кацюба.

Як підкреслюють фахівці ДУ “Сумський обласний центр контролю та профілактики МОЗ”, у світлі успіху даної медичної ініціативи, очікуються подальші акції, спрямовані на поліпшення медичної допомоги в регіональних громадах та залучення уваги до важливості здоров’я в сучасному суспільстві.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button