Культура

У Києві презентували Кролевецьке переборне ткацтво

2 березня у просторі «ЦІННОСТІ» відбулася презентація від Музею Кролевецького ткацтва і громади міста Кролевець, присвячена Кролевецькому переборному ткацтву, зокрема – Кролевецькому рушнику. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

«Традиції, на яких формувалося українське суспільство мають бути і надалі продовженими, мають берегтися і розвиватися. Без сумніву, декоративно-ужиткові елементи нашої спадщини повʼязані із домашніми справами. Традиція Кролевецького рушника, відомого сьогодні як елемент нематеріальної культурної спадщини, зареєстрованого і добре вивченого – дуже важлива для збереження нашої етнічності» – зазначив т.в.о. Міністра Ростислав Карандєєв у своїй промові.

Гості події мали змогу ознайомитися із традиціями Кролевецької громади та дізнатися історію зародження цього різновиду ткацтва.

Серед спікерів події була Людмила Минтус – майстриня ручного переборного ткацтва, членкиня спілки майстрів народних мистецтв України, носійка елемента НКС «Кролевецьке переборне ткацтво» та Дарина Боровик – учениця пані Людмили, майстриня ручного переборного ткацтва.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button