Безпека громадян

«Зуби дракона» й досі не встановлені на прикордонні Сумщини

Приблизно сотня бетонних пірамід “зуби дракона” не виконують роль фортифікаційних споруд, а звалені купою на обочині траси в Сумській області. Таку світлину було оприлюднено в соцмережах після того, як голова Сумської військової адміністрації Володимир Артюх відзвітував, що будівництво лінії оборони перебуває на фінішній прямій.

Водночас відстань від цієї купи до російсько-українського кордону — менш як 10 км.

На сторінці Instagram користувача з ніком blackboxfaceclub зранку 17 травня зʼявилось дві світлини, зроблені з кабіни автомобіля. На світлинах видно купу “зубів дракона” біля дороги. Орієнтовна кількість бетонних пірамід — приблизно сотня. У дописі вказується, що кадри зроблені у Сумській області.

Після того, як дана новина визвала суспільний резонанс, сьогодні очільник ОВА Артюх прокоментував звалені у купу фортифікаційні споруди, які мали б захищати прикордоння. Він зазначив, що відповідно до плану нарощення фортифікаційних споруд, «зуби дракона» деякий час накопичувалися, були встановлені терміни і скоро їх використають для кругової оборони прикордонної громади.

Нагадаємо, на будівництво фортифікаційних споруд виділили понад 849 млн гривень у 2023 – 2024 роках.

Також у лютому цього року з резервного фонду держбюджету виділили ще 1,3 млрд гривень для зміцнення обороноздатності області. 

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button