Підприємництво

У Кролевці підняли орендну плату підприємцям комунального ринку

Сьогодні, 5 жовтня у міській раді відбулася нарада керівництва Кролевецької громади та підприємців, що провадять свою діяльність на Кролевецькому комунальному ринку.

Як зазначив під-час засідання Кролевецький міський голова Віктор Лехман, на сьогодні ситуація така, що потрібно порозумітися в ціні за оренду квадратного метра. Він висловив пропозицію створити три ставки для різних ліній торгівельних точок, або ж єдину фіксовану ціну.

Як зазначили у Кролевецькій міській раді, було досягнуто порозуміння та погоджено ціну 50 грн за квадратний метр на термін до трьох років. Раніше підприємці сплачували 30 гривень за квадратний метр.

Проте дане порозуміння далося не легко. Підприємці наголошували на тому, що під-час будівництва ринку вони домовлялися про інші умови, адже кожен модуль був збудований за власний рахунок, тож ще окупитися капіталовкладення не встигли, а вже росте плата. До того ж, через встановлені карантинні обмеження, вже практично два роки вони втрачають доходи, купівельна спроможність громадян значно знизилася.

Особливо були невдоволені підприємці, які працюють на другій лінії ринку, яким обіцяли зробити асфальтування, провести освітлення, але нічого цього немає.

Керівництво громади наголошувало, що для подальшого функціонування ринку, потрібно підняти плату, адже заробітна плата з часу початку роботи значно зросла, зростають ціни на послуги тощо. Потрібно вирішувати питання благоустрою, але коштів на це немає. Також, нагально стоїть питання юридичного оформлення місць торгівлі, будуть заключені відповідні договори, щоб привести все в законне русло і підприємці не ризикували своїм майном.

Перед присутніми виступила директор ринку Ганна Коваленко, яка розповіла про час становлення комунального закладу, який працює з 2007 року. Вона надала обгрунтування щодо зростання вартості оренди, проте підприємці висловили свої сумніви щодо дотримання домовленостей.

“Ми розуміємо, що громаді важко і коли нас з того ринку запросили, запропонували умови, ми згодилися, нам обіцяли підтримку. Ви думаєте нам не важко, ми построїлися, з кредитами з усім на світі, тепер ми платимо мало, але тяжко зараз усім. Нам обіцяли що 10 років у нас буде час, щоб окупити капіталовкладення. Обяціли зробити асфальт, освітлення – немає нічого. Ви нас ставите в умови, а нам що робити?”, – говорили підприємці на засіданні.

Все ж, зійшлися на ціні і також домовилися розпочати процес приведення у відповідність до законодавства питання майна власників торгівельних точок та окреслено першочергові питання з благоустрою.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button