Підприємництво

У Кролевці завод силікатної цегли має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Кролевецький завод силікатної цегли» (скорочене найменування суб’єкта господарювання ТОВ «КЗСЦ») має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, – повідомляють в Сумській ОВА.

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 05520201, місцезнаходження суб’єкта господарювання: 41300, Сумська область, місто Кролевець, вул. Промислова, 6, контактний номер телефону: Писаренко Андрій Михайлович + 38 (05453) 9-12-92, адреса електронної пошти суб’єкта господарювання: krol_zsc@ukr.net.

Подолівська ділянка Подолівського родовища розташована на території Кролевецької міської ради Конотопського району Сумської області, за 2 км на північ від м. Кролевець. Ділянка кар’єру з усіх сторін оточена землями Подолівського родовища піску.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» підприємства, установи, організації та громадяни-суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов’язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов’язані отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Кролевецький завод силікатної цегли» має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами промислового майданчика кар’єру видобування пісків.

На підприємстві є Висновок з оцінки впливу на довкілля № 5-2018321538 від 07.09.2018 року, у якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля.

Видобування корисної копалини здійснюватиметься в два прийоми: сухий видобуток екскаватором та мокрий видобуток способом гідромеханізації. Розробку кар’єру передбачається проводити земснарядом з електроприводом. Корисна копалина буде транспортуватись пульпопроводом до карт намиву. Навантаження породи з карт намиву здійснюється екскаватором в автосамоскиди.

Технологією розробки родовища передбачені наступні процеси: проведення розкривних та видобувних робіт, навантажувальні та розвантажувальні роботи, робота кар’єрних механізмів, автотранспорту, ремонтні роботи.

У викидах кар’єру видобування піску присутні наступні  забруднюючі речовини: заліза оксид (у перерахунку на залізо) – 0,00238 т/рік, марганець і його сполуки (у перерахунку на двоокис марганцю) – 0,00026 т/рік, пил неорганічний що містить двоокис кремнію в %: 70-20 (шамот, цемент та ін.) – 1,987 т/рік, пил неорганічний, що містить двоокис кремнію в %:- більше 70 (дінас та ін.) – 0,0238 т/рік.

Для існуючого об’єкту впроваджуються існуючі технології виробництва, які не потребують надмірних витрат, а саме: технології найбільш ефективні з точки зору попередження, мінімізації або нейтралізації забруднюючих речовин, доступних будь-якому суб’єкту господарювання, який має відповідний тип виробництва (устаткування).

Впровадження цих технологій передбачає підготовку робітників, методи роботи, інструменти контролю, вартість використання таких технологій не повинна бути надмірною у порівнянні з природоохоронним результатом.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання та дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів виконано відповідно до «Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців», затвердженої наказом Мінприроди України від 09.03.2006 № 108, який зареєстровано в Мінюсті України 29.03.2006 за № 341/122159 (із змінами).

На промисловому майданчику відсутні джерела викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на які повинні впроваджуватися заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин.

У зв’язку з цим «Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, які віднесені до основних джерел викиду» не розробляється.

З пропозиціями та зауваженнями щодо діяльності даного підприємства з питань охорони атмосферного повітря звертатися протягом 30 діб з моменту опублікування повідомлення до Сумської обласної військової адміністрації за адре

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button