Спростування

Сумська обласна рада спростувала інформацію про обшуки в голови облради

З метою спростування недостовірної інформації, поширеної 27.01.2023 р. в засобах масової інформації стосовно голови Сумської обласної ради Федорченка Віктора Михайловича, а також задля внесення ясності й порозуміння, в Сумській обласній раді навели повні та достовірні факти із зазначеного питання.

Так, вранці 27.01.2023 р. інформаційний портал «SumyToday» та «Суспільне. Новини» повідомили, що «в рамках кримінального провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) співробітники Служби безпеки України проводять обшук у голови Сумської обласної ради Федорченка В.М. у будинку по вул. Берестовська у місті Суми».

Дійсно, в цей день працівники правоохоронних органів проводили слідчі дії за вказаною адресою, проте, Федорченко Віктор Михайлович в цьому будинку ніколи не проживав і не був зареєстрований, – зазначають в облраді.

Разом з тим, повідомляється, що безпосереднім власником цієї нерухомості є керівник ТОВ «БВК компанія «ФЕДОРЧЕНКО».

Однак, особливо акцентують увагу в облраді на тому, що Федорченко Віктор Михайлович, будучи посадовою особою місцевого самоврядування, не є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «БВК компанія «ФЕДОРЧЕНКО».

Отже, 27.01.2023 р. у голови Сумської обласної ради ніяких слідчих дій не проводилось, і він не є фігурантом жодних кримінальних проваджень, а поширена інформація є завідомо недостовірною, і такою, що формує негативну громадську думку про голову Сумської обласної ради загалом та викривлене уявлення про діяльність Сумської обласної ради зокрема, – підкреслюють в облраді.

Безперечно, голова Сумської обласної ради є публічною особою, а публічні особи мають бути готовими до підвищеного рівня критики, прискіпливої уваги суспільства і підвищеної зацікавленості громадськості їхньою діяльністю, адже вони, обираючи кар`єру публічної особи, погодились на таку увагу.
Але неперевірена інформація завдає шкоди не тільки честі та гідності голови Сумської обласної ради, а й в цілому впливає на стійкість та ефективність місцевого самоврядування у воєнний час, на обороноздатність Сумської області.

Втім, в надзвичайних умовах воєнного стану, перебуваючи в безпосередній близькості до кордону з країною-агресором, Сумська обласна рада продовжує функціонувати і виконувати свої конституційні обов’язки.

Саме в цей час всі ми маємо працювати на Україну, проявити згуртованість та волю до перемоги.

І ми вимагаємо у «SumyToday» та «Суспільне.Новини» спростувати неправдиві відомості, поширені 27.01.2023 р. стосовно голови Сумської обласної ради Федорченка Віктора Михайловича, а також закликаємо журналістську спільноту ретельно дотримуватись правил та стандартів журналістської етики при опрацюванні та поширенні інформації, а громадськість просимо бути пильною та уважно перевіряти цю інформацію, – пишуть в Сумській обласній раді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button