водне господарство

На Конотопщині є позитивні та негативні приклади реалізації проєктів у сфері водного господарства

Як повідомляють у Сумській ОВА, під час наради з головами РВА та територіальних громад було доведено до присутніх стан реалізації проєктів з відновлення та розвитку та результати перевірок робочої групи «Прозорість та підзвітність».

«Із 60 проєктів, які реалізуються в області, на сьогодні не завершені процедури по 12 об’єктах. Ще на минулому тижні їх кількість становила 21. Тож варто сказати, що ситуація в цьому питанні покращилась. Але окремі громади справді турбують нашу робочу групу, – говорила заступниця начальника Марія Зонова. – Найбільш проблемною є Конотопська громада, у якій у 4 проєктах із 4 незавершені тендерні процедури. Особливо турбує проєкт «Будівництво артезіанської глибоководної свердловини в м. Конотоп Сумської області». Кошти на рахунки громади зайшли ще в кінці липня. Станом на сьогодні тендерні процедури незавершені».

За її словами, є питання з будівництва водогону в Хмелівській громаді. Наприкінці жовтня громада підписала договір з підрядником і мали розпочати будівельні роботи. Коли робоча група «Прозорість та підзвітність» виїхала на об’єкт, виявилось, що там ніхто не працює. І тільки побачивши, що їх перевіряють, кілька будівельників розпочали роботи.

«Маємо і позитивні приклади реалізації проектів, – зазначила заступниця начальника Сумської ОВА. – Зокрема, це Чернеччинська громада, яка майже добудовує водогони в двох селах громади. Стан виконання по обох проектах – 85%. А також Попівська громада, де вже більше, ніж на 50% побудовано водопровідну мережу».

Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх подякував тим громадам, які вже закінчують працювати над проектами з відновлення.

«У кінці року для кожного із керівників громади буде «час Х». Одним керівникам подякують люди за побудовані водогони, укриття, за відремонтовані школи, лікарні, за закуплену техніку, а інші будуть пояснювати жителям громади, чому, маючи мільйони на рахунках, нічого не зробили на користь громади, – зазначив Володимир Артюх. – Кошти повернуться у державний бюджет і наступного року таких обсягів фінансування може не бути, тим більше на проєкти з будівництва. Головний пріоритет – безпека та оборона. Верховна Рада вчора підтримала передачу ПДФО із забезпечення військових з місцевих до державного бюджету. Надзвичайно важливо, щоби кошти, які вже надійшли, були використані за призначенням».

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button