Інтерв’ю
Сергій Петрусенко: «Опалювальний сезон у Кролевецькій громаді пройшов стало, також вдалося впровадити певну модернізацію»
Закінчився опалювальний сезон у Кролевецькій громаді і з огляду на прохолодну та засніжену зиму, а також на загальний економічний стан в державі через війну, поспілкувалися з директором КП «Акватермо» Кролевецької міської ради Сергієм Петрусенком, щоб дізнатися як підприємство реагувало на всі виклики та що планують робити далі. До речі, для Сергія Петрусенка – це перший опалювальний сезон на посаді директора підприємства, адже його було призначено у травні минулого року.
- Доброго дня! Розкажіть, чим взагалі займається ваше підприємство у Кролевецькій територіальній громаді.
- КП «Акватермо» обслуговує заклади соціальної сфери громади, тобто ми відповідаємо за тепло в приміщеннях шкіл, садочків, лікарні, закладів культури Кролевця, а також за забезпечення функціонування котелень та теплових пунктів, опалювальної системи тощо. Також, наше підприємство самостійно обслуговує всі об’єкти: від завезення дров до ремонту та налаштування обладнання. Забезпечуємо належний технічний стан опалювальних систем і по селах громади, де є така необхідність.
- Як пройшов опалювальний сезон в Кролевецькій громаді, чим характеризувався і з якими викликами стикалися в процесі роботи?
- На початку опалювального періоду було багато викликів: були технічні проблеми, фінансові труднощі, потреба у заготівлі великої кількості паливної деревини, адже наша громада в цьому плані вже багато років використовує альтернативну енергетику. Пріоритетним було – в необхідній кількості забезпечити наявність саме сухої деревини з великим КПД, належної якості. У цьому нам посприяло наше місцеве підприємство КП «Кролевецький лісгосп», яке виконало всі поставлені нами умови в повному обсязі і заздалегідь. Відповідне партнерство дуже посприяло сталому проходженню опалювального сезону на Кролевеччині. Також, не маючи дефіциту в якісній паливній деревині, нам вдалося уникнути перевищення лімітів газу ще й мати певну економію. Я вдячний своїм колегам-депутатам Кролевецької міської ради та міському голові Віктору Лехману за підтримку нашого підприємства і виділення коштів на технічну модернізацію деяких об’єктів, заміну котлів, за повне розуміння наших проблем. Все це в комплексі і дало необхідний результат.
- Не можемо не говорити і про багаторічні проблемні питання – це опалення Кролевецького ліцею № 3 та десятого дитячого садочку. Щось вдалося вирішити в даних питаннях?
- Після того, як було проведено комплексне утеплення Кролевецького ліцею № 3, замінено вікна та встановлено сучасний тепловий пункт, питання з температурним режимом було повністю зняте. Завдячуючи проєкту, що був реалізований завдяки сприянню народного депутата Михайла Ананченка та депутата Сумської обласної ради Олександра Слюсара, при співфінансуванні з бюджету Кролевецької громади, у ліцеї № 3 – тепло! Щодо опалення 10 садочка, то над даною проблемою ми постійно працюємо, адже недоліки там в самій системі опалення, а так як наразі немає змоги повністю переробити її, то нами вживається додатковий комплекс робіт і вже вдалося певним чином покращити там температурний режим, проте над даною проблемою ще будемо працювати, розглядаємо різні можливості.
- Також, проблемним питанням тривалий час було забезпечення теплового режиму в Кролевецькій шостій школі. Розкажіть, який стан справ з опаленням даного закладу?
- Актуальною проблема опалення шостої школи була завжди, але в цьому році дійшли компромісу з керівником закладу освіти, за сприяння керівництва міської ради і проведені необхідні роботи, щоб покращити температурний режим. Зрозуміло, ще залишились певні питання, але в цілому проблема з опаленням шостої школи майже вирішена. До того ж, у нас є проєкти щодо переходу даної школи з газового на альтернативне паливо та встановлення теплового пункту, проте для цього потрібен час і економічна спроможність, але і своїми силами зроблено немало.
- Якими ви бачите перспективи подальшої модернізації систем опалення закладів соціальної сфери?
- На даний час є бачення по всім закладам освіти та лікарні щодо втілення вже існуючих проєктів по заміні котлів, модернізації систем, встановленню сучасних теплових пунктів, щоб в майбутньому ефективно використовувати паливо, економлячи енергоресурси, при цьому забезпечивши належне опалення даних установ. Як я й говорив, для цього потрібен час, і навіть попри складну економічну складову військового часу, але ці проєкти поступово будуть втілюватися.
- І на останок, існує думка, що комунальні підприємства теплокомуненерго в маленьких містах, особливо при умові відсутності централізованого опалення населення, є неефективними і простіше «віддати» управління об’єктами на самі заклади соціальної сфери, в тому числі і встановивши, зокрема, модульні котельні. Яка Ваша думка з даного приводу?
- На мою думку це не вирішить питання з дотриманням температурних режимів, але значно поглибить існуючі проблеми, в тому числі і фінансові. Поясню, наше підприємство із закінчення опалювального періоду не припиняє свою роботу, а в нас настає знову «гарячий» період підготовки до майбутнього опалювального сезону. Це і ремонт обладнання і дуже великий спектр робіт, в тому числі і отримання численних дозволів, адже наша галузь є однією з життєзабезпечуючих . На нашому підприємстві працює монолітний, високопрофесійний, фаховий колектив, який добре знає свою роботу, ми зберегли цінні кадри і знаємо всі нюанси безперебійної роботи всієї системи, власноруч робимо практично весь спектр робіт. Тому, вважаю, що саме на сьогоднішній день таке б рішення могло б лише зашкодити.
- Дякую за спілкування! Подальших Вам і Вашому колективу успіхів!